- Vizyonumuz

Kimsesiz ve yardıma muhtaç hayvanların hayata tutundurmak ve yaşam kalitesini artırmak.
 
Maalesef ülkemizde henüz, dağ başlarına, ormanlık ve ıssız alanlara atılarak ölüme terk edilen hayvanlarla, denetimsiz ve kötü koşullarda yaşamaya zorlanarak tutulan insanlar tarafından ciddi işkencelere maruz kalan, canları üzerinden para kazanılma uğruna kötü şartlarda üretilen ve ölümüne dövüştürülen hayvanların sorunlarına ilişkin etkin ve kalıcı politikalar ve caydırıcı cezai müeyyideler uygulayan yasalar üretilememiş, hayvanların yaşam kalitesini artıracak projeler ülkemiz genelinde hala uygulanamamıştır.
 
Sokaklarda dolaşan sahipsiz hayvanlar, toplumun önemli bir kesimi tarafından sorun olarak görülmesinin yanında; sürekli olarak insanlardan şiddet görerek, işkenceyle karşılaşarak, hastalık ve açlıkla savaşarak zor bir yaşam sürdürmek zorunda kalmaktadırlar. İnsanların sokaklarda hayvan varlığını kabul etmesi ve hayvanlarla birlikte yaşamayı öğrenmeleri gerekmektedir.
 
Öldürmek, zehirlemek, işkence ve Taciz etmek, insanın yaşamadığı dağlara, bozkırlara atarak açlık ve susuzluğa mahkûm ederek ölüme terk etmek, bir canlının yaşam hakkını elinden almak insani, vicdani ve ahlaki bir çözüm değildir.
 
Zaten zor şartlarda yaşam savaşı veren sokak hayvanlarının kontrolsüzce üremesi ülkemizde sürekli büyüyen bir sorundur. Bu zor şartlardaki hayvanlarda yavrular ve anneler hayata tutunamamakta, açlık ve hastalığa mahkum olmaktadır. Sağlıklı yaşamlarında kısırlaştırma önemli bir faktördür.
 
Altın patiler Sokak Hayvanlarını Koruma ve Kurtarma Derneği olarak; özellikle insansız yaşayamayan ve sosyal bir canlı olan köpekler başta olmak üzere; sahipsiz hayvanlar sorununun insani ve modern bir şekilde çözümüne katkı da bulunmak, yaşam kalitelerini artıracak projelere imza atmak ve yasal haklarının korunmasına yönelik çalışmaları artırarak, onlara daha iyi bir gelecek sağlamayı hedefliyoruz.
 
Bu hedef kapsamında öncelikle; kontrolsüz çoğalmaların önüne geçmek ve daha fazla tecrit edilmelerini önlemek için "Kısırlaştırma, Aşılatma faaliyetlerini artırmayı planlıyor ve bu plan çerçevesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
 
Sahipsiz hayvanları sadece beslemek, tedavi ettirmek, bakım evleri, barınaklar, rehabilitasyon merkezleri ziyaretleri, kısırlaştırmak gibi faaliyetler yeterli değildir.
 
Bunu eğitim çalışmaları, farkındalık çalışmaları, kısa filmler, sergiler, kermesler, konserler gibi etkinliklerle besleyerek konuyu sadece hayvan severlerin ilgi alanından çıkarıp, diğer kurumlara, STK’lara, daha büyük kitlelere ulaşmamız gerekir.
 
Tüm bunlar, ancak hepimizin desteği ile başarıya ulaşacaktır.
 
 

- Misyonumuz

Yaşam ortamlarında, Doğada ve sokaklarda yaşayan sahipsiz, Sahipli hayvanların bakımı, Tedavisi, barınması, Kısırlaştırılması, Sahiplendirilmesi ve Şartlar ne olursa olsun korunmasına ve Kötü muamele Görmesine İzin vermeyen, kötü Yaşam şartlarından Kurtarılmasına yönelik kamu kurum ve kuruluşları ile yerel yönetimler, vede sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle Gönüllü hayvanseverler ile iş birliği, insani etkin ve kalıcı çözümler üretilmesine yönelik sosyal alanda faaliyet göstermek amacı ile kurulmuştur ;
 
Düzenli olarak yapmakta olduğumuz faaliyetlerimiz;
 
  • Caddelere, Sokaklara, Mahallelere, Otoban kenarlarına, Dağlara, tarlalara, ormanlara atılarak tecrit edilmiş köpeklerin Kurtarılması, tedavisi, Yaşam kalitelerinin Arttırılması, Yaşam haklarının savunulması,
  • Beton yığını haline gelen şehirlerde yaşam mücadelesi veren kedi ve köpeklerin beslenmesi, hasta ve yaralı hayvanların tedavisi ve bakımı,
  • Kimsesiz hayvanların yuvalandırılması,
  • Kurtarılma sonrası sokaklara dönemeyecek hayvanlara Özel Barınağımızda Yaşama Devam etmesi.
  • Sokak Hayvanlarının Bütün Veterinerlik Hizmetlerinin verilmesi.
  • 5199 sayılı Hayvan hakları ve onların korunması yönünde geliştirici ve sonuca giden yasal düzenlemelerin yapılması yönünde mücadele etmek adına, ilgili makamlarla yazışmalar ve görüşmeler yapmak.

Sizler de Aramıza katılarak, onlar için mücadelede yanımızda yer alabilir ve onların mutluluğuna ortak olabilirsiniz.

 

Biz her zaman hazırız Sende Gönüllü Ol

Bağışlarınız Onlar İçin Önemli

Yurtiçi ve Yurtdışı banka hesaplarımıza yapacağınız bağışlarınız, onların bakımı ve her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için çok önemlidir.

Altın Patiler Hediyelik Ürünleri

İle Hem Sevdiklerinizi Hem de Patileri sevindirin...

Altın Patiler Destekçilerimiz ve Bağışçılarımız